czwartek, 29 stycznia 2015

Wojewoda uchylił decyzję burmistrza o powołaniu dyrektora SP nr 4 w Andrychowie!

Kluczową informacją, która zdominowała dzisiejszą sesję Rady Miejskiej jest uchylenie zarządzeń burmistrza o uznaniu konkursu na Dyrektora SP 4 w Andrychowie za nierozstrzygnięty, oraz o powołaniu na stanowisko dyrektora SP 4 Doroty Zawady.
Wedle opinii biura Wojewody zamiast uznania konkursu za nierozstrzygnięty dyrektorem SP nr 4 powinna być ogłoszona Ewa Kurek - ówczesna wicedyrektorka.
Burmistrzowi przysługuje możliwość odwołania się od decyzji Wojewody - zapowiedział, że z niej skorzysta. Jeśli sąd utrzyma w mocy decyzję Wojewody, to Andrychowskie placówki oświatowe może czekać trzęsienie ziemi. Dla przypomnienia również konkursy na dyrektorów szkół w Rzykach i Inwałdzie były w tym samym czasie uznane za nierozstrzygnięte.

Informacja o uchyleniu zarządzeń burmistrza ujrzała światło dzienne dopiero, gdy sprawę naświetlił Dariusz Kurek, który zabrał głos pod koniec sesji.
W rozmowie z przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Romanem Babskim ustaliliśmy, że pismo nadzoru prawnego Wojewody wpłynęło do biura Rady Miejskiej. Nie zostało jednak dostarczone radnym (każdemu z osobna), gdyż na Przewodniczącym nie spoczywa taki obowiązek. Znajdowało się ono cały czas w "teczce" korespondencji w biurze Rady Miejskiej. Wobec tego podczas dzisiejszej sesji duża część radnych nie wiedziała nawet, że taka sprawa ma miejsce. Dziwi nieco fakt, że o tak istotnej sprawie dla funkcjonowania andrychowskiej oświaty opinia publiczna dowiedziała się od osoby spoza Rady, która poprosiła o możliwość zabrania głosu.


Najszybciej jak to możliwe postaramy się dotrzeć do całej treści uchylenia zarządzeń burmistrza - już w tym kierunku poczyniliśmy kroki.

32 komentarze:

 1. Ale się uśmiałem :-)
  Środowisko nauczycieli z pewnością będzie zaciekawione. Szkoda, że MN nic nie wspomnialo... ojj zapomnialem- MN siedzi w kieszeni Żaka :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz mam wrażenie, że MN może mieć poważny problem bo ktoś zmusi ich do obiektywizmu.
  Ich relacja z sesji : "wszyscy za nawet opozycja" a tu takie kwiatki wynikają.

  OdpowiedzUsuń
 3. No no już czekam na kolejny obiektywny art ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dyrektor Szafrański powinien być już spakowany
  Żak to zbyt dobry człowiek i na wszystkie dotychczasowe wyskoki przymykał oko. Teraz powinna się skończyć cierpliwość bo Szafrański nie tylko jest dyrektorem od oświaty ale też był przewodniczącym komisji konkursowej.
  Sam powinien się podać do dymisji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szafrański, prawa ręka Żaka, out!

  OdpowiedzUsuń
 6. Znalazłem ten blog jako alternatywę dla Mam Newsa.Okazuje się jednak ,że to ono to buraczane towarzystwo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widać,wszyscy robia to co żak chce.To jest kompromitacja!A MN-szkoda tego czytać,piszą to,co podoba się włodarzowi!

  OdpowiedzUsuń
 8. kolejny pisowski blog,to kubien pisze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. asquit dobrze, że tu jesteś :) Ciekawe czy MN się za to nie obrazi, że i ty przenosisz się z komentowaniem tam gdzie ciekawsze artykuły?

   Usuń
 9. Jak tylko wystartujecie to trzeba zrobić akcję i zachęcać żeby wszyscy komentowali sprawy bieżące tutaj a nie na MN. Jak to zrobimy przez miesiąc wymiękną i zaczną być obiektywniejsi. A jak nie skończą z podlizywaniem się władzy to lada moment popadną w paniczną obronę Częstochowy. Skończy się to wówczas jak w Wadowicach - Żak upadnie bo w jednym medium będzie zbyt słodko.

  JAK WYSTARTUJECIE TO WSZYSCY KOMENTUJEMY TUTAJ A NIE NA MN.

  OdpowiedzUsuń
 10. dobrze,że się pojawiła ta sprawa publicznie !!
  a portal konieczny
  do zobaczenia

  OdpowiedzUsuń
 11. Teraz dyrektorem SP 4 jest Dorota Zawada to najwredniejsza baba jaką znam i tak też wygląda.W przeszłości dostała naganę od burmistrza Andrychowa pełniąc funkcję dyrektora w Roczynach, nie będę pisał za co, a teraz została dyrektorem z powierzenia to jakieś kpiny. Myślałem że Żak to porządny facet ale się myliłem za taki przekręt powinni go usunąć z pełnionej funkcji. Szafrański to największy kretyn jakiego znam jak on może pełnić taką ważną funkcję chyba dla kasy .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Zawada jest największą poszkodowaną konkursów przeprowadzonych pod przewodnictwem Szafrańskiego. Podwójnie skrzywdzona! Wsadzona jest na minę przygotowaną przez wątpliwe działania. Zamiast Szafrański ponieść konsekwencje zamknie się w urzędzie i będzie włóczył się po sądach. Awantury spadną na Panią dyrektor Zawadę i dalej będą dzielić grono pedagogiczne.
   Pani dyrektor Zawada bardzo oddanie pracuje dla SP 4 stara się bardzo mocno i masę osób do siebie przekonała. Bardzo jej kibicuję!
   Gdyby tamten konkurs był jednym tego typu przypadkiem sprawa wyglądałaby inaczej. Natomiast z racji na ilość podobnych nieprzypadkowych moim zdaniem przypadków, zamiast eskalować konflikt w sądach powinno dojść do ugody, w której zarówno Pani Zawada i Pani Kurek uzyskają zadośćuczynienie krzywd jakie obie bez wątpienia poniosły.
   Nie mścijcie się udowadnianiem swoich racji na gronie pedagogicznym. Uznajcie decyzję wojewody, doprowadźcie do ugody ale pozostawcie Panią Zawadę na stanowisku dyrektora SP 4. Konsekwencje niech poniesie ten któremu można najwięcej zarzucić czyli Pan Szafrański.
   Takie zdanie mają ludzie co dobrze znają sprawę od środka.
   Romek Babski to bardzo dobry człowiek świetny kolega który zawsze łączył a nie dzielił tym bardziej dziwi że swoim zachowaniem (choćby nieprzesłaniem informacji do wiadomości wszystkich radnych) opowiada się bardziej po stronie politycznego sojusznika - Szafrańskiego niż po stronie swoich kolegów którzy praktycznie wszyscy dotknięci są polityką Szafrańskiego.
   Romku wiem że znów będziesz chciał wszystkich pogodzić tyle że w taki sposób Ci się to nie uda a może tylko zaszkodzić.
   Odpowiadam na powyższy komentarz nie na wszystkie wcześniejsze i domyślam się że napisała go jedna z osób które wyraźnie opowiada po stronie politycznych skrajności a nie ogółu społeczności szkoły.
   Nie będę wdawać się w polemikę jest to moje skromne zdanie z którym nie musicie się zgadzać.

   Usuń
  2. tu nie chodzi tylko o Szafrańskiego, jego odwołanie winno być NATYCHMIASTOWE
   jeśli dokumenty zostaną gdzieś zeskanowane i udostępnione zobaczą wszyscy na podstawie "jakich śmieci" Burmistrz podpisał rozporządzenia, tak tak "śmieci", w mojej opinii godził się na taki obraz działania swego podwładnego i to burmistrz odpowiada za ten bałagan
   o Babskim , który "duszę diabłu sprzedał" przemilczę

   Usuń
 12. Jako ciekawostka cytat z Nowin Andrychowskich, gdzie piszą żeby nic nie napisać. "Sprawa" i "sprawa" ale nie napisali jaka sprawa, jakiej wagi i jakie może wywołać konsekwencje:

  "Jeden z mieszkańców, Dariusz Kurek, pytał o toczące się postępowanie związane z przeprowadzeniem konkursu na dyrektora w Szkole Podstawowej nr 4.
  Andrzej Szafrański, dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty, wyjaśnił, że w czerwcu odbył się konkurs na dyrektora szkoły, było trzech kandydatów. Konkurs odbył się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji – uznano go za nierozstrzygnięty, bo żaden z kandydatów nie uzyskał bezwzględnej większości głosów. Wtedy burmistrz skorzystał z przysługującego mu prawa i powołał na stanowisko Dorotę Zawadę. GZO konsultował przypadek z wojewodą – postępowanie w tej sprawie wciąż się toczy, radni zdecydowali się poczekać na decyzje w tej kwestii."

  Na Nowiny marnowane są grube pieniądze. Taka "SPRAWA" smutna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pamiętam jak wszyscy narzekali przed laty na Nowiny-że niby " pieją" jak burmistrz chce. Takiego "piania" jak ostatnie kadencje jeszcze chyba nie było! Nie kupuję już tego od jakiegoś czasu i niczego mi nie brakuje. Mam dość pochwał władzy,która co rusz się gubi....- wolę wiersz ."samochwała w kącie stała".Co do Mam newsa- jak wyżej!

   Usuń
 13. Słuchajcie, podajcie jakieś konto bankowe, bo z chęcią wpłacę jakieś $ by portal się rozwijał szybciej i prężniej. MN to teraz juz szmatławiec pomijający fakty. Żakowi i Szafranskiemu bardzo zależało na ukryciu tej sprawy, bo nie oszukujmy się, ale z racji honoru Szafranski powinien się podać do dymisji.
  A Żak? Niech sobie porządzi te 3.5 roku jeszcze i teraz z pewnością przegra. Także cierpliwości, bo czad t leci jak szalony.

  OdpowiedzUsuń
 14. Powinno się jeszcze skontrolować na jakich zasadach przyjmowani są pracownicy do szkół; nauczyciele, obsługa. Czysta protekcja!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Przewodniczący RM i inni radni-nauczyciele zatrudnieni w SP4 nie powinni się wyjaśnianiem tej sprawy zajmować ze wzg na możliwy konflikt interesów. Tak samo odciął się kiedyś od komentowania przydzielania karetek Maciej Kobielus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprócz Romana Babskiego innych radnych w SP 4 nie ma!!! A za 3 lata nie będzie już żadnego!!! ;-) na szczęście

   Usuń
 16. Dobrze,że jest ten portal-popieram go!
  MN-pisze o głupotach, jak np.teraz napisali art."Kolejna gala dobrego serca.....impreza zamknięta..." to po co o niej piszą jak zwykły człowiek nie ma tam wstępu?Żeby upokorzyć innych,pokazać-nie dajesz-nie bawisz się?przecież większąść tych ludzi"dobrego serca;robi wszystko pod publikę!?Widac kto się tam bawi i ciekawe za czyje pieniądze? Są sprawy ważniejsze,a nie jakieś tam zabawy wybranych!
  ANDRYCHOWIANIN-tak trzymać,a zobaczycie,że zdobędziecie zaufanie ogółu!

  OdpowiedzUsuń
 17. Wg informacji o konkursie w komisji było 9 (dziewięć) osób. Cztery głosowały za Panią Ewą Kurek. Pozostałe 5 (pięć) głosów to głosy nieważne! Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego członkowie komisji oddali głosy nieważne!. Nie umieją głosować? Umieją. Tak głosują bo Żak z Szafrańskim wymyślili, że głosy nieważne umożliwią decyzję o tym, że konkurs jest NIEROZSTRZYGNIĘTY i burmistrz może sam mianować Dyrektora. Dyrektorem mianował p. Zawadową bo jako była dyrektorka w ZSS Roczyny "zawadzała" nowej Pani Dyrektor, znajomej burmistrza. Tak rządzi ekipa SB i PZPR!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry komentarz powyżej:
   "Tak głosują bo Żak z Szafrańskim wymyślili, że głosy nieważne umożliwią decyzję o tym, że konkurs jest NIEROZSTRZYGNIĘTY i burmistrz może sam mianować Dyrektora"
   Czy to aby nie jest KLUCZ do sprawy.
   Zastanawiająca jest wypowiedź Pana Szafrańskiego o jego uczestnictwie w prawie albo aż 90 konkursach. Można zadać pytanie: jak wyglądały te konkursy?

   Usuń
 18. Pani Zawada to babka w porządku chociaz przy pierwszym poznaniu robi niemiłe wrażenie i wydaje się być antypatyczna, ale taki jej "urok". W pracy jest bardzo oddana szkole i młodzieży, znam to z autopsji i wszelkie problemy załatwia uczciwie. Jest ofiarą w tym sporze, a odeszła z Roczyn z powodu takiego jak wyżej ktoś napisał - była "zawadą" innej pani, która objęła po niej stanowisko w Roczynach.

  OdpowiedzUsuń
 19. Pani Zawada to bardzo dobry dyrektor. Nauczyciele SP 4 (większość) jest do niej przekonana.Pomaga rozwiązywać problemy, nie zostawia nauczycieli z nimi. Dużo robi jeżeli chodzi o sprawy gospodarcze. Drodzy Państwo najpierw trzeba człowieka poznać, a dopiero później oceniać.

  OdpowiedzUsuń
 20. Dzieci chodzą do szkoły, nauczyciele uczą, czyli wszystko jest ok. Po co kolejne zmiany jak wszystko się poukładało?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak powinno być. Uczniowie są najważniejsi.

   Usuń