środa, 16 października 2013

Tyle już było pokoleń "Wembley". Będzie jeszcze jakieś, czy może tablice spadną ?? Na tym boisku grywał kiedyś reprezentant Polski w siatkówce - to nie żart !

Wszyscy dziś mówią o meczu Anglia-Polska. Słowo Wembley kolejny raz przetoczyło się przez wszystkie media. Polacy "dostali" na Wembley 0:2. Proszę, niech Górnica dostanie na Wembley, choć ze 2000 zł. Tutaj, na tym boisku grywał wcale nie tak dawno temu reprezentant Polski w siatkówce - Wojciech Włodarczyk. Serio, to nie żart. Dlatego proszę jak nigdy, nie trzeba tu wiele, żeby jeszcze niejedno pokolenie mogło się z tego boiska cieszyć! Niech inni się śmieją, że można było dać więcej ;)

Boisko to, które być może nie jest przez wszystkich czytelników znane z potocznej nazwy, znajduje się na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Grunwaldzkiej. Odkąd pamiętam, zawsze wszyscy na Górnicy umawialiśmy się na Wembley-u. Dla wielu z nas, to kawał szczególnie miłych wspomnień, gdyż niejeden praktycznie rzecz biorąc przeżył tam znaczną część swojego dzieciństwa i spory kawałek młodości. Teraz jak sami Państwo widzą wiele jest przesłanek, aby powiedzieć, że być może niebawem to miejsce zniknie ze sportowej mapy. Proszę Was wszystkich o wsparcie, kto tylko może niech udostępni ten artykuł, a może pomysł odnowienia tego boiska zostanie zrealizowany. Ja obecnie już z tego boiska nie korzystam, mimo że stary nie jestem - jedyne 27 jesieni i zim, a 26 wiosen i lat ;) ale z pewnością nigdy nie zapomnę przemiłego czasu, który tam spędziłem. Miałem tam przyjemność grać w siatkę z obecnym reprezentantem Polski Wojciechem Włodarczykiem. Fajnie jest po latach wspomnieć te chwile :)

Zerknijcie sami: 

Tablice do gry w kosza niebawem spadną! Widać przez nie w kilku miejscach NA WYLOT. 

Boisko jest ogromnie nierówne. Spod asfaltu, na wierzch wychodzą korzenie drzew. Sama nawierzchnia jest popękana, ma wiele ubytków.
Na końcu boiska znajdują się w wielu miejscach duże uskoki. Co roku są one przyczyną przynajmniej kilku poważnych kontuzji. Sam znam osoby, które kilkukrotnie zwichnęły tam nogę. 
Boisko to jest przy samej ulicy Krakowskiej, a co za tym idzie piłka często wypada podczas gry na jezdnię. Nie chcę traktować czytelników jak idiotów, sami wiecie jak to jest niebezpieczne.

W terminie, który był ogłoszony przez burmistrza jako termin składania projektów do realizacji w 2014 roku, złożyliśmy prośbę o rewitalizację tego boiska. Petycja, wraz z podpisami została przesłana mailowo zarówno do radnego, Pana Krzysztofa Kubienia, jak i do burmistrza Pana Tomasza Żaka. Nie została tam zawarta żadna konkretna kwota, gdyż nie zależy nam na wodotryskach. Chcemy, aby to boisko mogło nadal funkcjonować. Jeśli uda się wygospodarować 5000zł, to super! My się ucieszymy. Jeśli będzie to 300 tysięcy to również będzie ok. Ważne tylko, byleby kolejne pokolenia mogły dalej grać na Wembely-u.

Prosimy szczególnie o wymianę tablic do gry w koszykówke, oraz o wyrównanie nawierzchni. Przy czym bardzo ważne jest, aby wyrównać teren przynajmniej w odległości 1,5 metra od krawędzi boiska. Super by było, gdyby udało się zbudować ogrodzenie uniemożliwiające wypadanie piłek na ruchliwą ulicę Krakowską.

Panie burmistrzu, bardzo prosimy. Niech kolejne pokolenia mogą się cieszyć tym boiskiem, tak jak to moje - przez ponad 20 lat. Paradoksem może jest fakt, że tak bardzo o to boisko wszyscy dbaliśmy, że przez 20 lat dało ono o sobie zapomnieć lokalnym władzom.
Dziękuję bardzo Panu Krzysztofowi Kubieniowi. W wymogach zgłaszania projektów pojawiło się zdanie, że projekty można składać za pośrednictwem radnych i to Pan wsparł nasze oczekiwania.


NIE RÓBMY POLITYKI ODNAWIAJMY WEMBLEY !! - proszę Was drodzy czytelnicy. Z takim hasłem udostępniajmy ten artykuł :)


4 komentarze:

 1. czemu boisko do kosza nazywa się wembley?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo ono najpierw było do piłki nożnej:)
  Grało się na nim nie raz od rana, do momentu aż piłki nie było widać...

  OdpowiedzUsuń
 3. zróbmy jakąś petycje :P

  OdpowiedzUsuń
 4. W ramach uzupełnienia na tym boisku grywał również p. Bogdan Prus ,również reprezentant Polski

  OdpowiedzUsuń